Δυο μετάλλια για τα «πράσινα» τόξα

Με δυο μετάλλια για τον Παναθηναϊκό ολοκληρώιξκε ο αγώνας Τοξοβολίας, Ολυμπιακού & Σύνθετου τόξου, που διεξήχθη στο Δημοτικό Γήπεδο Αγίας Τριάδας Ναυπλίου, το Σαββατοκύριακο 25 και 26 Απριλίου 2015.
Η Μαρία Πρέκα κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία Β γυναικών Ολυμπιακού Τόξου και ο Θανάσης Τσελεμπάνης κατέκτησε χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Α εφήβων Σύνθετου Τόξου.
Τα αποτελέσματα για τον Παναθηναϊκό ανά κατηγορία είναι:
2Χ50μ. & Ατομικός Ο.Γ., Α΄ Εφ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΤΟΞΟΥ3. ΤΣΕΛΕΜΠΑΝΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ (269+293=562 και ολυμπιακός γύρος)

2Χ70μ. & Ατομικός Ο.Γ., Α΄ Ανδ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΤΟΞΟΥ

15. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ (268 273=541 και ολυμπιακός γύρος)

2Χ70μ. & Ατομικός Ο.Γ., Α΄ Γυν ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΤΟΞΟΥ

7. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΑ (240+228=468 και ολυμπιακός γύρος )

Προπονητής: Αλέξανδρος Παμβουξόγλου

Ο αγώνας διοργανώθηκε από την Ελληνική Ομοσπονδία Τοξοβολίας, σε συνεργασία με το Σωματείο Μέρμπακα και το Δήμο Ναυπλιέων και ήταν Ανοιχτού Χώρου Α & Β Αγωνιστικής κατηγορίας και αναπτυξιακός όλων των ηλικιακών κατηγοριών.